Akşehir Belediyesi'nden tarım işçilerine yardım

Akşehir Belediyesi'nden tarım işçilerine yardım
Akşehir Belediyesi'nden tarım işçilerine yardım
KONYA (AA) - Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Yazla Mahallesi'ne çalışmak üzere gelen ve olumsuz hava koşulları nedeniyle barındıkları...

KONYA (AA) - Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Yazla Mahallesi'ne çalışmak üzere gelen ve olumsuz hava koşulları nedeniyle barındıkları çadırlarda zor anlar geçiren mevsimlik tarım işçilerini ziyaret etti.

90 büyük 23 çocuğun konakladığı alana giden Başkan Akkaya, tarım işçilerini soğuk çadırlardan alarak Yazla'daki belediye binasına yerleştirdi.

İşçilerin durumuyla yakından ilgilenen Başkan Akkaya, karlı havada üşüyen işçilere çorba ve yemek ikramı yaptırdı. Belediye binasına ısıtıcılarda yerleştirerek onları sıcak ve rahat bir ortama kavuşturan Başkan Akkaya, şunları kaydetti:

"Akşehir'imize çalışmak için gelen mevsimlik tarım işçilerimiz kar yağışı nedeniyle olumsuz hava şartlarında barındıkları çadırlarda sıkıntı içerisindeydiler. Kendilerinin durumu ile ilgilenerek onları Yazla'daki belediye binamıza yerleştirip sıcak bir ortam sağladık. Kendilerine Kaymakamlığımız ve Kızılay şubemizle birlikte gıda, giyecek, ısıtıcı, battaniye gibi çeşitli ihtiyaçları içinde destek sağlayacağız. Gurbet elde, soğuk havada para kazanmak için evlerinden yurtlarından uzağa gelen bu misafirlerimize destek olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz."


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Belediye

  ,

  Yemek

  ,

  Tarım

  ,

  Para

  ,

  Hava

  ,

  Kızılay

  ,

  gıda

  ,

  başkan

  ,

  kar

  ,

  sıcak