Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali'ne doğru

Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali'ne doğru
Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali'ne doğru
KONYA (AA) - Akşehir kirazını daha iyi tanıtmak ve üreticileri teşvik etmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat...

KONYA (AA) - Akşehir kirazını daha iyi tanıtmak ve üreticileri teşvik etmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali, 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali etkinlik programı belli oldu. 26 Haziran Cuma günü başlayacak festival kapsamında etkinlikler, Akşehir Kültür Merkezi ve Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek. Etkinliklerde, Akşehir kirazı yarışması ve ödül töreni, aşıklar şöleni, çocuk tiyatroları gibi programlar gerçekleştirilecek. Sanatçı Mustafa Ceceli tarafından da bir konser verilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, festival kapsamında birçok etkinliğin gerçekleştirileceğini söyledi.

Akkaya, festival programının Kaymakamlık, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan istişareler sonucunda belirlendiğini dile getirdi.