Akşehir Ticaret Odası'ndan eğitim yardımı

Akşehir Ticaret Odası'ndan eğitim yardımı
Akşehir Ticaret Odası'ndan eğitim yardımı
KONYA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası'na...

KONYA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası'na gönderilen 25 bin lira tutarındaki eğitim yardımı, çek olarak Akşehir Kaymakamlığına teslim edildi.

Alışveriş çekleri, Oda Başkanı Erdal Çiftçi tarafından 500 öğrenciye ulaştırılmak üzere Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin'e teslim edildi. Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin de gerçek ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespit edilerek ulaştırılmak üzere çekleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'e teslim etti.

Kaymakam Sezgin, Akşehir'de en ücra yerleşim yerlerinde çok başarılı öğrenciler yetiştiğini belirtti.

Bu öğrencilerin bir kısmının bazı imkanlardan yoksun durumda olabildiğini ifade eden Sezgin, "Devletimiz  öğrencilerimize her türlü imkanı sunmaya çalışıyor. Ama yinede ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz olabiliyor. Bu konuda eğitim gönüllülerine ve eğitime destek olan kuruluşlara görev düşüyor. Akşehir Ticaret Odası da bu sahada önemli katkıları olan bir odamız. Bu vesile ile başta oda başkanımıza, yönetim kurulu üyelerine, oda üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftçi de 2010 yılından itibaren eğitim yardımı alışveriş çeki verdiklerini dile getirdi.

Bunu ilk defa Türkiye genelinde Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın gerçekleştirdiğini anlatan Çiftçi, şunları kaydetti:

"Çek alan ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz Akşehir'de istediği yerden çek bedeli kadar giyim ve ayakkabı malzemesi alabilmektedir. Çeklerimiz sadece Akşehir'de, Zincir mağazalar hariç her türlü esnafımızda geçerli olduğundan aynı zamanda Akşehir ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. Eğitim ülkemizin geleceği ve bizler için çok önemli olduğundan, imkanlar çerçevesinde diğer projelere de destek verilecektir."