Akşehir'de "Adım Adım Akşehir" projesi

Akşehir'de "Adım Adım Akşehir" projesi
Akşehir'de "Adım Adım Akşehir" projesi
KONYA (AA) - Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yaşadıkları ilçeyi tarihi, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden...

KONYA (AA) - Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yaşadıkları ilçeyi tarihi, sosyal , kültürel ve ekonomik yönden daha yakından tanıması amacıyla "Adım Adım Akşehir" projesini başlattı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, öğretmenler Şenyurt Gümüş, Abdullah Koç, Emine Kaçar, Ömer Koçar, Merve Tepeoğlu ve Aslıhan Atik'ten oluşan komisyonca hazırlanan proje ile her okul, kendi bünyesinde çeşitli faaliyetlerde bulunacak.

Akşehir'deki ilkokul ve ortaokulları kapsayan proje ile öğrencilerin yaşadıkları kenti, ünlü simaları, tarihi ve turistik yerleri daha iyi anlama fırsatı bulabileceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mayıs ayına kadar devam edecek proje kapsamında okullarda etkinlikler yapılacak. Öğrencilere, ders müfredatını aksatmayacak şekilde yerel tarih veya yerel kültür kapsamında oluşturulan bilgiler, sözel ve görsel yöntemlerle aktarılacak. Öğrenciler Akşehir'in yetiştirdiği ilim ve devlet adamlarının müzelerini, tarihi mekanlarını da gezme fırsatı bulacak."