Akşehir'de öğretmenler günü etkinlikleri

Akşehir'de öğretmenler günü etkinlikleri
Akşehir'de öğretmenler günü etkinlikleri
KONYA (AA) - Akşehir Belediyesi tarafından Öğretmenler Günü dolayısıyla konulu konferans düzenlendi.Akşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen...

KONYA (AA) - Akşehir Belediyesi tarafından Öğretmenler Günü dolayısıyla konulu konferans düzenlendi.

Akşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferanslarda gündüz yapılan iki bölümde Prof. Dr. Aytaç Açıkalın lise 12. Sınıf öğrencileri ile buluştu. Öğrencilerin hayatta başarılı, mutlu olmak için hedef ve amaç  belirlemesinin önemine değinen Açıkalın, kendi yaşamından da örnekler vererek, 40 yaşından sonra üniversite kariyerinin başladığına değindi.

Konferansın akşamki bölümünde ise okul yöneticileri ve öğretmenlere yönelik "Büyülü kapının sihirli anahtarı: Okul" konusunun işlendiği bir bölüme geçildi. Bu konferansa da Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, okul idarecileri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Konferansta öğretmenlerin öğrencilere yaklaşımı, okul yönetimi, okul idarecileri ile öğretmenler arasındaki ilişkiler eğlenceli bir dille ele alındı. Konferansın sonunda katılanlardan büyük alkış alan Prof. Dr. Aytaç Açıkalın'a İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin tarafından Nasreddin Hoca'nın tersine çalışan saati verilirken, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından da bir plaket ile Akşehir Belediyesi Kültür Yayınlarından oluşan bir set armağan edildi.

Prof. Dr. Aytaç Açıkalın konferansın ardından kitaplarını imzaladı.