Akşehir'de "Toplum Yararına Program" projesi

Akşehir'de "Toplum Yararına Program" projesi
Akşehir'de "Toplum Yararına Program" projesi
 KONYA (AA) - Akşehir Belediyesi ve İŞKUR işbirliği ile yapılan "Toplum Yararına Program" projesi kapsamında, Akşehir Belediyesi'nde çalışacak geçici...

 KONYA (AA) - Akşehir Belediyesi ve İŞKUR işbirliği ile yapılan " Toplum Yararına Program" projesi kapsamında, Akşehir Belediyesi'nde çalışacak geçici işçiler işbaşı yaptı.

Geçici işçilerin göreve başlaması nedeniyle Akşehir Belediye Meclis toplantı salonunda işçilerle birlikte bir toplantı yapıldı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, burada yaptığı konuşmada, işçilere bu işte çalışırken devamlı olarak çalışabilecekleri bir iş bulduklarında fırsatı kaçırmadan ayrılabileceklerini belirtti.

Proje kapsamında 80 işçiye ihtiyaç duyulduğunu ancak 68 kişinin müracaat ettiğini vurgulayan Akkaya, şunları kaydetti:

"6 aylık dahi olsa bu çalışma ortamının kıymetini bilin. Belediye biliyorsunuz bir insanın doğumundan ölümüne kadar her alanda hizmet veren bir kuruluş ve sizin kuruluşunuz, hepimizin kuruluşu. Hepimizin bir şekilde sürekli belediye ile ilişkisi var. Şimdi bir anlamda masanın diğer tarafına geçtiniz. Daha önce belediyeden hizmet alan bireylerdiniz, şimdi belediye bünyesinde vatandaşa hizmet eden bir birey haline geldiniz."

Projede, 1 Temmuz 2015-31 Aralık 2015 tarihleri arasında belirlenen 54 kişi, 6 ay boyunca geçici işçi olarak çalışacak.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  İŞKUR

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  toplum

  ,

  ,

  kuruluş

  ,

  hizmet

  ,

  Aralık

  ,

  2015