Akşehir'de yetiştirme kurslarına yoğun ilgi

Akşehir'de yetiştirme kurslarına yoğun ilgi
Akşehir'de yetiştirme kurslarına yoğun ilgi
KONYA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında hafta içi ve hafta sonları...

KONYA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında hafta içi ve hafta sonları öğrencilere yönelik düzenlenen kurslar yoğun ilgi görüyor.

Ortaokul düzeyinde 5, 6, 7 ve 8. sınıflar, lise düzeyinde 9, 10, 11 ve 12. sınıflar ile mezun olan öğrencilere yönelik açılan yetiştirme ve destekleme kursları,  39 kurs merkezinde devam ediyor. Kurslarda 368 öğretmen görev yapıyor.

Destekleme ve yetiştirme kurslarıyla öğrenciler, gerek sınavlara hazırlanma gerekse ders dışı takviye anlamında kurslardan faydalanıyor. Sınavlara hazırlık ve ders dışı takviye yönünden önceki yıllarla kıyaslama yapıldığında, öğrenciler arası fırsat eşitliğinin üst düzeylere çıktığı görülürken, kursların ücretsiz oluşu velileri de oldukça memnun ediyor.

2014 yılında Akşehir'den dershanelere giden öğrenci sayısı 2 bin 13 iken, bu yıl okullarda açılan yetiştirme kurslarına devam eden öğrenci sayısı 7 bin 531 kişi oldu. Bir önceki yıla göre sınavlara hazırlık ve ders dışı takviye ders alan öğrenci sayısı yaklaşık 4 kat arttı.