Akyürek, daire başkanlarıyla toplantı yaptı

Akyürek, daire başkanlarıyla toplantı yaptı
Akyürek, daire başkanlarıyla toplantı yaptı
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daire başkanlarıyla toplantı yaptı.Akyürek, seçim öncesinde ve yatırımın hızlandığı...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye  Başkanı Tahir Akyürek, daire başkanlarıyla toplantı yaptı.

Akyürek, seçim öncesinde ve yatırımın hızlandığı bahar aylarında ivme kazanan çalışmaların ramazan ayında da durmadan devam etmesi gerektiğini söyledi.

Mesai saatlerinin ramazana göre düzenlenerek, çalışma sisteminin buna göre kurulmasını isteyen Akyürek, "Özellikle asfalt çalışmalarında gündüz yerine geceyi kullanarak çalışmaları yürüteceğiz. Ramazanın huzurlu geçmesi için yapmamız gerekenleri planlamış ve hayata geçirmiş olmamız gerekiyor" dedi.

Akyürek, ilçe iftar programlarının bu yıl da devam edeceğini belirterek, 14 ilçede iftar yapacaklarını dile getirdi.

Bu yıl Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Rahmet Akşamları Programları'nın da ramazan ayının havasına uygun şekilde geçeceğini aktaran Akyürek, "Rahmet Akşamları"nın Kur'an-ı Kerim tilavetleri, mevlidi şerif icraları, ilahi, kaside programları ve sohbetlerle teravih namazı sonrasında Kültürpark'ta ve bazı ilçelerde devam edeceğini açıkladı.

Akyürek, ramazanın maneviyatına uygun olarak yardımlaşmaya da önem verdiklerine dikkati çekerek, "Ramazan-ı Şerif'te senede bir defa sosyal kart yüklemesi yapacağımız kişileri hemen tespit edip, bu kişilerin yardımlarının ramazanın başında yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

Toplantıya, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, genel müdür yardımcıları ve daire başkanları katıldı.