Akyürek'ten Müslümanlar için dua çağrısı

Akyürek'ten Müslümanlar için dua çağrısı
Akyürek'ten Müslümanlar için dua çağrısı
- Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, zulüm altında oruç tutmaya çalışan Müslümanlar için dua istedi

KONYA (AA) - Doğanhisar ilçesinde düzenlenen iftar programına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Müslüman coğrafyalarında zulüm altında olan insanlar için dua istedi.

Son iki yıldır iftarlarını ilçelerdeki vatandaşlarla yaptıklarını belirten Akyürek, bunun bir Konya geleneği haline geldiğini söyledi.

Kardeşlik havasının hakim olduğu sofralarda zengin-fakir, yaşlı- genç , kadın -erkek ayırt etmeden bütün Konyalılarla buluştuklarını ifade eden Başkan Akyürek, "Şunu da hemşehrilerimizden istiyoruz. Bizler Konya'da, ilçemizde, beldemizde huzur içinde iftar açarken, maalesef dünya coğrafyasında, Müslüman dünyasında, Müslümanların yaşadığı bölgelerde insanlarımız çile ve ıstırap çekiyor, kanları dökülüyor, oruç tutmaları engelleniyor. Hayatları tehlike altında, her gün zaten bunları izliyorsunuz. O kardeşlerimiz için de dua etmeyi unutmayalım. Bu ramazan günlerinde hem ülkemiz, milletimiz, hem tüm insanlık için dualarımızı eksik etmeyelim" diye konuştu.

Ramazanda hizmetler ve çalışmaların devam ettiğini, ancak çok fazla projeden bahsetmediğini dile getiren Başkan Akyürek, 2016 sonuna kadar su ve kanalizasyon hizmetine girilmeyen hiçbir belde kalmayacağını vurguladı.

Akyürek, "Köylerimizin tamamının su problemi çözülmüş olacak. Konya beldelerinin, mahallelerinin tamamının alt yapı problemini 500 milyon liradan daha yüksek bir bedel ödeyerek inşallah tamamlama sürecindeyiz. Belediye başkanlarımızla, meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla hep birlikte gayret gösteriyoruz" dedi.

AK  Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir'in de katıldığı programda Akyürek, ilköğretim 4. sınıfta okuyup takdirname alan 78 öğrenciye bisiklet hediye etti.