Alaaddin-Adliye Raylı Sistem Hattı'nda deneme seferleri başladı

Alaaddin-Adliye Raylı Sistem Hattı'nda deneme seferleri başladı
Alaaddin-Adliye Raylı Sistem Hattı'nda deneme seferleri başladı
KONYA (AA) - Şehre kazandırdığı 60 yeni tramvayın ardından Alaaddin-Adliye Hattı'nda çalışmak üzere 12 katanersiz, son model raylı sistem taşıtının...

KONYA (AA) - Şehre kazandırdığı 60 yeni tramvayın ardından Alaaddin-Adliye Hattı'nda çalışmak üzere 12 katanersiz, son model raylı sistem taşıtının da alımını yapan Konya Büyükşehir Belediyesi, yapımı tamamlanan hatta deneme seferlerine başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KONYARAY Projesi kapsamında yaptıkları Alaaddin-Adliye arasındaki yeni hattın Selçuklu bölgesiyle Karatay bölgesini tam olarak buluşturacağını, böylece ziyaretçi sayısının artacağını söyledi.

Gidiş geliş 14 kilometrelik hattın Türkiye 'de bir ilki oluşturduğunu vurgulayan Akyürek, "Dünyadaki en ileri teknolojiyi uyguladığımız hattın, Alaaddin ile Mevlana Kültür Merkezi arasında tarihi dokuya uygun olarak direk ve tel bulunmuyor. Yeni tramvaylarımız bu bölgede katanersiz olarak çalışacak. Yine bu alanda hattımız taşıt trafiği ile birlikte işleyecek. Şehrimizi çok önemli bir can damarı kazandırdık. Hayırlı olsun" diye konuştu.

Mevlana Türbesi'nden sonraki belli bölgelerine çim döşemesi de yapılan hattın, deneme seferlerinin ardından kısa sürede hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.