Ambulans Rallisi şampiyonları sevinçlerini paylaştı

- Bodrum'da yapılan Ambulans Rallisi'nde birinci olan Konya 112 Acil Sağlık ekibi, İl Sağlık Müdürü Küçükkendirci'yi ziyaret ederek birincilik kupasını sundu

KONYA (AA) - Bodrum'da yapılan Ambulans Rallisi'nde birinci olan Konya 112 Acil Sağlık ekibi, İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci'yi ziyaret etti.

Yarışma ekibinde yer alan paramedikler Nazik Yaprak ve Kader Atalay ile acil tıp teknisyeni Fatih Karaboya'dan oluşan Konya 112 ekibi, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Öznavruz ve Konya 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Osman Ulusal ile Küçükkendirci'ye ziyarette bulundu.

Yarışma hakkında bilgi veren Ulusal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Muğla Sağlık Müdürlüğü ve Paramedik Derneğinin birlikte düzenlediği ralliye, Yunanistan , Belçika ve Çek Cumhuriyeti'nden 4,  Türkiye 'den de 21 ilden ambulans ekibinin katıldığını söyledi.

Medikal, pediatri, triaj, travma ve taşıma olmak üzere 5 etapta bilgi ve becerilerin puanlandığı ambulans rallisinde, Konya ekibinin pediatri ve medikal etabını birincilikle, triaj etabını üçüncülükle tamamladığını ifade eden Ulusal, genel toplamda en yüksek puanı alan ekibin genel sıralamada birinci olduğunu dile getirdi.

Konya'ya birincilikle dönen ekibi tebrik eden Küçükkendirci, uluslararası katılımın da olduğu bir organizasyonda büyük bir başarıyı yakalamanın önemli olduğunu vurguladı.

Küçükkendirci, şöyle konuştu:

"Bu başarı, hem bizleri hem de tüm Konyalıları gururlandırdı. Bizler vatandaşlarımıza sağlık alanında en iyi ve en kaliteli hizmeti sunma gayreti içerisindeyiz. Bunun için düzenli aralıklarla hizmet içi eğitimler ve tatbikatlar yapıyoruz. Bu eğitimlerin meyvelerini verdiğini görmek mutluluk verici. Türkiye'nin ve Konya'nın sağlık alanında geldiği noktayı görüyorsunuz. Halkımızın bizlere duyduğu güven, kazanılan bu birincilikle daha da pekişecektir."

Konuşmaların ardından Ambulans Rallisi'nde elde edilen kupa, Küçükkendirci'ye sunuldu.