Anneleri için "en güzel" hediyeyi gönderdiler

Anneleri için "en güzel" hediyeyi gönderdiler
Anneleri için "en güzel" hediyeyi gönderdiler
- Aksaray'da bir ortaokulun 650 öğrencisi, Anneler Günü için duygularını kaleme aldıkları mektupları annelerine yollayarak sürpriz yaptı - Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Akkurt: - "Mektubu alan annelerimiz duygularını bize yazacak. En güzel mektubun sahibi anneye ödül vereceğiz. Şu an mektuplarımız hazır, sahiplerine gönderiyoruz. İçinde dünyanın en güzel hediyesi var"

AKSARAY (AA) - TURAN KAZAK - Aksaray Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, "Anneler Günü" dolayısıyla duygularını yazdıkları mektupları, annelerine gönderdi.

Okul yönetimi, değerler eğitimi kapsamında 650 öğrencinin katılımıyla Anneler Günü'nde bir etkinlik gerçekleştirdi.

Teknolojinin gelişimiyle unutulmaya yüz tutan mektuplaşmaya dikkati çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, öğrenciler annelerine gönderilmek üzere duygularını mektuplara döktü. Daha sonra bu mektupları postane aracılığıyla ailelerinin adreslerine gönderen öğrenciler, annelerinden gelecek cevabı bekliyor.

Okulun müdürü Turhan Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okul olarak değerler eğitimine önem verdiklerini söyledi.

Çocuklar için annelerin dünyadaki en değerli varlıklar olduğunu, onların hakkının ödenemeyeceğini bildiklerini vurgulayan Akkurt, "Teknolojinin hayatımıza girmesiyle unutulmaya yüz tutmuş önemli bir alışkanlığımız olan mektup yazmaya dikkati çekmek istedik. PTT'nin bu önemli geleneğimizi yaşatmak için çalışması olduğunu öğrendik. PTT'nin hazırladığı zarf ve mektup kağıdını alarak okulumuzda öğrenim gören 650 öğrenciye dağıttık. Öğrencilerimiz, annelerine duygularını ifade eden birer mektup hazırladı" diye konuştu.

- "İçinde dünyanın en güzel hediyesi var"

Mektuplardan annelerin haberinin olmadığını anlatan Akkurt, şöyle devam etti:

"Annelerimiz, sürpriz bir şekilde çocuklarının duygu yüklü mektuplarını ellerinde bulacak. Bu mektupların manevi değeri çok büyük. Annelerimizin çocukluğunda gördüğü postacı ve mektup imajı yeniden canlanacak. Öğrencilerimizin annelerinin olduğu kuşak hep mektup kuşağıydı. Teknoloji kuşağını mektup kuşağına taşımış olacağız."

Proje kapsamında annelerin de çocuklarına mektup yazacağını ifade eden Akkurt, "Mektubu alan annelerimiz duygularını bize yazacak. En güzel mektubun sahibi anneye ödül vereceğiz. Şu an mektuplarımız hazır, sahiplerine gönderiyoruz. İçinde dünyanın en güzel hediyesi var" dedi.

Öğrencilerden Merve Kaya ise teknolojinin çok gelişmesine rağmen duygularını iyi açıklayamadıklarını belirterek, "Biz de bu yüzden annelerimize mektup yazdık. Anneme yüz yüze anlatırken duygularımı rahat açıklayamıyordum. Ama mektup sayesinde bunu aştım" ifadelerini kullandı.