Baloğlu'ndan üç ilçeye yatırım müjdesi

Baloğlu'ndan üç ilçeye yatırım müjdesi
Baloğlu'ndan üç ilçeye yatırım müjdesi
KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Hadim, Beyşehir ve Kulu ilçelerine yapılacak devlet hastanelerinin ihale işlemleri...

KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Hadim, Beyşehir ve Kulu ilçelerine yapılacak devlet hastanelerinin ihale işlemleri sonuçlandırılarak, yüklenici firmalarla sözleşme imzalandığını bildirdi.

Baloğlu, yaptığı açıklamada, 150 yataklı Beyşehir Devlet Hastanesinin 38 bin 840 lira  bedelle İntim İnşaat Firması tarafından, işin bitim süresinin 600 gün olarak belirlendiğini ifade etti.

Kulu Devlet Hastanesinin 12 bin 319 lira bedelle İsmail Ayyıldız ASEM GRUP tarafından, işin bitim süresinin 400 gün olarak belirlendiğini belirten Baloğlu, şunları kaydetti:

"Kulu'daki hastanemiz 75 yatak kapasiteli olacak. 15 yataklı Hadim Ek Devlet Hastanesi ise 6 bin 365 lira bedelle, Savaşlar İnşaat tarafından işin bitim süresi 300 gün olarak belirlenmiştir. Her 3 hastanemiz için sözleşmeler imzalandı. Yer teslimleri önümüzdeki hafta yapılacak ve inşaat süreci başlamış olacaktır. Sayın Başbakanımızın talimatıyla gerçekleşen bu sağlık hizmetlerinin ilçelerimize hayırlı olmasını diliyor, Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu'na teşekkürlerimizi sunuyoruz."