Başkan Akyürek esnafla buluştu

Başkan Akyürek esnafla buluştu
Başkan Akyürek esnafla buluştu
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya genelindeki 84 esnaf odasının yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi.Akyürek,...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya genelindeki 84 esnaf odasının yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi.

Akyürek, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Konya'da 31'i merkezde, 53'ü ilçelerde olmak üzere toplam 84 esnaf odası bulunduğunu söyledi.

Esnafla bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Akyürek, şunları kaydetti:

"Konya Büyükşehir Belediyesince,  Türkiye 'de ilk kez Esnaf Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürlüğü kuruldu. Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığımız bünyesinde şube müdürlüğümüzün kurulmasıyla oluşturacağımız danışma kurulu ve organizasyonla, esnaflarımızın belediyemize getirdiği teklifler ve talepler takip edilecek. Böylece esnaflarımız ve belediyemiz arasında doğrudan bir koordinasyon sağlanmış olacak."

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Osman Karamercan ise esnafın belediyelerle her zaman yakın temasta olduğunu, esnafın sorunlarına daha kısa sürede çözüm üretmek ve taleplerinin daha hızlı karşılanması için kurulan şube müdürlüğünün büyük önem taşıdığını vurguladı.

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu da çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesini tebrik ederek, "Konya artık yeni bir hamleye, kalkınma sürecine giriyor"  dedi.

Konuşmaların ardından Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Karamercan, günün anısına Akyürek'e tablo hediye etti.