Başkan Akyürek ilçeleri ziyaret etti

Başkan Akyürek ilçeleri ziyaret etti
Başkan Akyürek ilçeleri ziyaret etti
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Çeltik, Yunak ve Tuzluzçu ilçelerini ziyaret etti.Akyürek, yaptığı...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Çeltik, Yunak ve Tuzluzçu ilçelerini ziyaret etti.

Akyürek, yaptığı konuşmada,  Türkiye 'nin çok ciddi bir yol ayrımına girdiğini, çok kritik bir süreçten geçildiğini söyledi.

1 Kasım seçimlerinin sadece Konya ile ilgili değil, Türkiye için de önemli bir kilometre taşını oluşturduğunu ifade eden Akyürek, şunları kaydetti:

"Emperyalistler Türkiye'de istikrar istemiyor. Etrafımız ateş çemberi. İslam coğrafyasının neredeyse tamamında kan dökülüyor. 21. yüzyıl emperyalizminin özelliği terör ve kaosla devlet düzenini ortadan kaldırarak devam etmek. Maalesef Türkiye'yi de bu ateş çemberinin içine çekmeye çalışıyorlar. Ülkemiz Selçuklu, Osmanlı mirasının yaşandığı bir ülkedir. Ülkemiz bu oyunlara gelmeyecektir. Konya olarak, ülke olarak birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye devam edeceğiz."

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu da Konya Büyükşehir Torku Arena'da oynanan milli maçlara değinerek, "O muhteşem stattaki muhteşem seyircimiz, muhteşem ambiyans bize Fransa yolunu açtı. Onun için bu güzel stadı yaparak hizmete sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız övgüyü hak ediyor" dedi.

Konuşmasında bölgeye yapılan yatırımları da anlatan Baloğlu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir siyasi ayrım gözetmeden hizmeti vatandaşın ayağına götürmeye devam edeceklerini dile getirdi.