Başkan Toru öğrencilerle bir araya geldi

Başkan Toru öğrencilerle bir araya geldi
Başkan Toru öğrencilerle bir araya geldi
KONYA (AA) - Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Turizm Fakültesi Avrasya Turizm Girişimcileri Topluluğu tarafından...

KONYA (AA) - Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Turizm Fakültesi Avrasya Turizm Girişimcileri Topluluğu tarafından düzenlenen programda üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Toru, Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, ülkelerin kalkınmasında turizmin büyük önem taşıdığını, turizm potansiyelini geliştirmek için tarihi ve kültürel dokuyu ön plana çıkarmak gerektiğini söyledi.

Turistik faaliyetlere en üst düzeyde önem vermek gerektiğini aktaran Toru, "Bizler yerel yönetimler olarak beşikten mezara kadar vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu konulara hitap etmek durumundayız. Doğumunda, yaşamında, eğitiminde, sosyal ve sportif faaliyetlerin karşılanmasından cenaze hizmetlerine varıncaya kadar pek çok alanda hizmet üretiyoruz" dedi.

SÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akif Çukurçayır da yerel yönetimlerin turizmle ilgili olduğunu belirterek, "Eğer yerel yönetimler, uygun kentsel altyapı, sosyal ve kültürel ortam hazırlayamazlarsa o bölgede turizm faaliyeti gerçekleşmez. Belediye Yasası, belediyelere turistik faaliyetler gerçekleştirme yetkileri de vermiştir. Turizm, bir kültür elçiliğidir; bir ülkeyi ya da bir şehri tanıtmanın en önemli vesilesidir" diye konuştu.   

Avrasya Turizm Girişimcileri Topluluğu Başkanı Duygu Taştan ise yaptıkları etkinliklerle öğrencilerin  toplum bünyesinde daha aktif bir rol üstlenmelerini amaçladıklarını dile getirdi.