Başkan Toru'dan İİBF'de ders

Başkan Toru'dan İİBF'de ders
Başkan Toru'dan İİBF'de ders
KONYA (AA) - Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuk Üniversitesi (SÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Kamu Yönetimi Öğrenci Kulübü'nün...

KONYA (AA) - Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuk Üniversitesi (SÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Kamu Yönetimi Öğrenci Kulübü'nün düzenlediği Kariyer Söyleşi Günleri'ne konuk oldu.

Toru, yaptığı konuşmada, öğrencilere kendilerini iyi yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Artık sadece üniversite mezunu olmanın yeterli olmadığını ifade eden Toru, "Yüksek lisans yapmanız, yabancı dil ve ekstra bir takım sertifikalarla kendinizi daha donanımlı yapmanız gerekiyor. Gelecekte çok etkin noktalara gelebilmeniz için bugünün kıymetini iyi bilmelisiniz" dedi.

Kentsel dönüşüm ve imar planı revizyon çalışmaları hakkında bilgi veren Toru, şunları kaydetti:

"Yönetim anlayışında istişareye önem veriyoruz. Eskiden imar planı hazırlanırken 'ben yaptım, oldu bitti' mantığı hakimdi. Şimdi öyle değil, halkımız çok daha bilinçli. Yönetimin her aşamasında, yapılan her işlemde, uygulama ve karar alma süreçlerine etkin bir şekilde katılmak istiyor. Bu amaçla Konya'da ilk kez plebisit uygulaması yaptık. 3 mahallemizin ortak bir noktasına yapılacak yatırımı belirleme noktasında halkımızın görüşüne başvurduk. Beklediğimizin dışında bir sonuç çıktı. Bu sonuç doğrultusunda yatırımımızı yapacağız. Üniversitelerimizle ve STK'larımızla güzel bir diyalog ve iş birliğimiz var."

İİBF Dekanı Prof. Dr. Adem Öğüt ise bu tür etkinliklere önem verdiklerini söyledi.

Teorik derslerin yanı sıra icraatın içinden gelen kişilerin söyleyeceklerinin öğrenciler açısından önemli olduğunu belirten Öğüt, "Çünkü onlar hayatın gerçekleri ile karşı karşıya. Fatma Hanım'ın başkan seçilmesi; Meram'a kadın eli değmesi ve yapılacak hizmetlerde estetik anlayışın da hakim olması açısından önem atfediyor" dedi.

Başkan Toru, konuşmaların ardından öğrencilerin sorularını da cevapladı.