Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Bayırbucak Türkmenlerine yardım
Bayırbucak Türkmenlerine yardım
- Hayrat İnsani Yardım Derneği Konya Bölge Temsilciliği aracılığıyla temin edilen 14 tır yardım malzemesi, Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine ulaştırılmak üzere yola çıktı

KONYA (AA) - Hayrat İnsani Yardım Derneği Konya Bölge Temsilciliği aracılığıyla temin edilen 14 insani yardım tırı, Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine gönderildi.

Hayrat İnsani Yardım Derneği Genel Başkanı Hakkı Aygün, Mevlana Kültür Merkezi yanındaki alanda düzenlenen uğurlama töreninde, Suriyeli Türkmenler için gönderilen ihtiyaç malzemelerinde, aslında kardeşlik ve sevgi taşıdıklarını söyledi.

 Büyük bir medeniyetin temsilcileri olduklarını belirten Aygün, "Bizler Mevlananın ve Osmanlının torunlarıyız. Karşımıza kim çıkarsa çıksın fark etmez. Yeter ki biz birlik olalım. İşte bu program milletiyle ve devletiyle birlik olduğumuzun en güzel numunesidir" dedi.

Aygün, hakkın her zaman galip geldiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Türkiye olarak biz, davamızda haklıyız ve haklının yanındayız. Türkiye devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla Türkmen kardeşlerimizin yanındayız. Bu millet kimin ne yaptığını ve ne yapmak istediğini çok iyi bilmektedir. Bu millet bu sıkıntıları Allah'ın izniyle atlatacaktır. Bize düşen elimizden gelen gayreti göstermektir. Allah yar ve yardımcımız olsun."

İçinde bot, soba, gıda ve acil ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu 14 tır, yapılan duanın ardından Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.