Benzin dökülüp yakılan kadın zor günler yaşıyor

Benzin dökülüp yakılan kadın zor günler yaşıyor
Benzin dökülüp yakılan kadın zor günler yaşıyor
- Afyonkarahisar'da kocası tarafından, boşanmak istediği gerekçesiyle üzerine benzin dökülerek yakıldığı ileri sürülen kadın, tedavi için getirildiği Konya'da zor günler geçiriyor - Yüzü, elleri ve bacakları gibi vücudunun yüzde 30'unda derin üçüncü derece yanıklar bulunan kadın, ses tellerindeki hasar nedeniyle de konuşmakta güçlük çekiyor

KONYA (AA) - METİN BOLAT - Afyonkarahisar'da kocası tarafından, boşanmak istediği gerekçesiyle üzerine benzin dökülerek yakıldığı iddia edilen ve vücudunda ağır yanıklar bulunan  kadın , tedavi için getirildiği Konya'da yaşam mücadelesi veriyor.

Dinar ilçesine bağlı Yıprak köyünde O.T'nin tartıştığı, iki çocuğunun annesi 11 yıllık eşi Münire T'yi (32), 10 gün önce üzerine benzin dökerek yaktığı ileri sürüldü. Olayın hemen ardından kaldırıldığı hastaneden, hayati tehlikesi bulunduğu için Konya'daki Başkent Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edilen Münire T'nin vücudundaki derin yanıklar nedeniyle yanık yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor.

Şüpheli O.T'nin ise tutuklandığı öğrenildi.

- "Hukuki hakkımı sonuna kadar arayacağım"

Münire T'nin babası Niyazi Kaleli (60), AA muhabirine yaptığı açıklamada, O,T'nin kızını zaman zaman darbettiğini söyledi.

Kaleli, damadının her defasında bir daha yapmayacağına dair söz vermesi üzerine kızını evinden götürmesine izin verdiğini belirtti.

Olay günü evine geldiğinde kızının vücudundaki yanıkları görünce ne yapacağını bilemediğini anlatan Kaleli, "Kızıma ne olduğunu sorduğumda, konuşmakta güçlük çekerek, işe gitmek istemediği için eşi O.T'nin benzin dökerek kendisini yaktığını söyledi" dedi.

Hemen çağırdığı ambulansla kızının hastaneye götürüldüğünü ifade eden Kaleli, "Kızım çalışmak istemediğini söyleyince O.T, dövmeye başlamış. Boşanmak istediğini söyleyince de yakmak istenmiş. Yanmaya başlayınca evin banyosunda üzerine su dökülmüş. Kızım şimdi perişan. Bir baba olarak çok üzülüyorum. Hukuki hakkımı sonuna kadar arayacağım. Bu tür kişiler, en ağır cezalar almalı ki kimse böyle şeylere cesaret bile edemesin" diye konuştu.

 - Gerekirse deri nakli yapılacak

Hastanenin Yanık Yoğun Bakım Sorumlusu ve Genel Cerrahi Bölümü doktorlarından Yrd. Doç. Dr. Emin Türk, hastaları geldiğinde yüzünden boynuna kadar, ellerinde, bacaklarında, vücudunun çeşitli yerlerinde üçüncü derece derin ağır yanıkları olduğunu bildirdi.

Münire T'nin tedavisinin sürdüğünü ve gerekirse deri nakli yapılacağını aktaran Türk, şunları kaydetti:

"Yanık yoğun bakım ünitesinde hastamızla yakından ilgileniyoruz. Alev yanıklarında yoğun alevi buhar olarak vücuda aldığından ses tellerinde de bir miktar hasar olmuş. O yüzden çok kısık ses ile konuşuyor. Onun da tedavisine başladık. Vücudunun yüzde 30'unda derin üçüncü derece yanıklar olan hastamızın bir süre yoğun bakımda kalması gerekiyor."