Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı onuruna veda yemeği

Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı onuruna veda yemeği
Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı onuruna veda yemeği
KONYA (AA) - Beyşehir Adliyesi'nde 1,5 yıldır görev yaparken HSYK kararnamesiyle Karabük Adliyesi'ne atanan Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet...

KONYA (AA) - Beyşehir Adliyesi'nde 1,5 yıldır görev yaparken HSYK kararnamesiyle Karabük Adliyesi'ne atanan Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurt ve hakim olan eşi Sümeyye Yurt, onuruna veda yemeği verildi.

Beyşehir Adliyesi personeli tarafından Anamas Konukevi'nde verilen yemeğin ardından bir veda konuşması yapan ve herkesten helallik isteyen Yurt,  "Beni Beyşehir'e hayran bırakan, sevdiren ve kalbimizde Beyşehir yapan fiziki, doğal güzellikleri, tarihi özellikleri değil. Beyşehir'de tanıştığımız sizler ve çalıştığımız mesai arkadaşlarımızda hakka saygı ve vicdanı devrede tutma, onunla hareket etme halini son zerresine kadar gördüğüm için ben Beyşehir'e aşık oldum, sizleri de o yüzden çok sevdik. Beyşehir'i sizler için çok sevdik" diye konuştu.

Hakim Sümeyye Yurt da konuşmasında, çok güzel bir ilçede görev yaptıklarını belirterek, "Beyşehir'in bizim için çok ayrı bir yeri olacak. Herkese çok teşekkür ediyorum"dedi.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük de konuşmasında, "Başsavcım 1,5 yıldır birlikte çalıştığımız çok değerli bir arkadaşımız. Kendinin mesleğine olan saygısı, makamının ağırlığını taşıması, meslektaşlarına karşı olan tutum ve davranışı, diğer kamu personeli ile olan ilişkisi, hakka olan muhabbeti ve onlara adaletin tesisi konusunda göstermiş olduğu titizlik benim dikkatime çekmiştir. Gittiği yerlerde de kendisine ve eşine başarılar diliyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Başsavcı Mehmet Yurt ve hakim eşi Sümeyye Yurt'a günün anısına hediyeler takdim edildi.

Veda yemeğine, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Hüyük Kaymakamı Bayram Türker, Derebucak Kaymakamı Bülent Ay, Beyşehir Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Seydişehir Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, Beyşehir Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, Derebucak Garnizon Komutanı Murat Yıldırım, Beyşehir Adliyesi'nde görev yapan savcı, hakim ve çalışanları,  Baro Temsilcisi Tamer Yıldız kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.