Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Türker, göreve başladı

Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Türker, göreve başladı
Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Türker, göreve başladı
KONYA (AA) - Beyşehir Adliyesi'ne atanan Cumhuriyet Başsavcısı Buğra Türker, yeni görevine başladı.Beyşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı...

KONYA (AA) - Beyşehir Adliyesi'ne atanan Cumhuriyet Başsavcısı Buğra Türker, yeni görevine başladı.

Beyşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Hasan Narin ve yönetim kurulu üyeleri, Baş savcı Türker'i makamında ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Narin, Türker'e Beyşehir ve Beyşehir basını hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başsavcı Türker de gölü, yeşili ve bitki örtüsü ile çok güzel bir ilçede görev yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Omuzlarındaki ağır yükün farkında olduklarını dile getirerek, özellikle toplumda büyük yaralara yol açan uyuşturucu ile mücadele konusuna büyük önem verdiklerini dile getiren Türker, bu konuda Beyşehir Adliyesi'nde görev yapan 5 savcı meslektaşı ve kolluk kuvvetleri ile birlikte ellerinden gelen her türlü mücadeleyi sergileyip insanların mağduriyetini önlemenin gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

Türker, "İnşallah en kısa zamanda yeni hizmet binasına da kavuşacağız. Hedefimiz; Beyşehir'de yargıya olan güveni en üst safhaya çıkarmaktır" dedi.

Elazığ'da doğan Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2005 yılında mezun olduktan sonra mesleğe giren Türker, sırasıyla Muğla Marmaris, Sivas Divriği, Sakarya Karasu, Adıyaman Merke adliyelerinde görev yaptı. Son kararname ile de Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı. Türker evli ve 2 çocuk babası.