Beyşehir Gölü'nde 2 bin 500 metre "hayalet ağ" ele geçirildi

Beyşehir Gölü'nde 2 bin 500 metre "hayalet ağ" ele geçirildi
Beyşehir Gölü'nde 2 bin 500 metre "hayalet ağ" ele geçirildi
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, Jandarma ekipleri tarafından göl üzerinde toplam 2 bin 500 metre "hayalet ağ" ele geçirildi.Beyşehir İlçe Jandarma...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, Jandarma ekipleri tarafından göl üzerinde toplam 2 bin 500 metre "hayalet ağ" ele geçirildi.

Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı Asayiş Botu Timleri, Beyşehir Gölü üzerinde su ürünleri avcılığına  yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Jandarma timleri tarafından yapılan denetim ve kontrollerde göle kıyısı olan Gölkaşı Mahallesi ile Karaburun Plajı yakınlarında farklı noktalarda avcılıkta kullanımı yasaklanan ve hayalet ağ olarak da nitelendirilen toplam 2 bin 500 metre ağ ele geçirildi.

Jandarma ekiplerinin topladığı sahipsiz ağların yakılarak imha edilmek üzere İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne teslim edeceği öğrenildi.

Öte yandan denetimlerde Karadiken Mahallesi açıklarında durdurulan bir balıkçı teknesinde yapılan kontrolde ise avlanan kişinin avcılık ruhsatının olmadığını belirleyen Jandarma ekipleri, bu kişiye 954 liralık idari para cezası uyguladı.