Beyşehir Gölü'nde jandarma, usulsüz avlanmaya geçit vermiyor

Beyşehir Gölü'nde jandarma, usulsüz avlanmaya geçit vermiyor
Beyşehir Gölü'nde jandarma, usulsüz avlanmaya geçit vermiyor
KONYA (AA) - Beyşehir Gölü'nde Jandarma ekiplerinin usulsüz ve yasa dışı avcılığın önüne geçmek için başlattığı denetimler sürüyor.Beyşehir İlçe...

KONYA (AA) - Beyşehir Gölü'nde Jandarma ekiplerinin usulsüz ve yasa dışı avcılığın önüne geçmek için başlattığı denetimler sürüyor.

Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı asayiş botu timi, deniz, göl ve iç sularda su ürünleri avlanmasında kullanımına bakanlık tarafından yasak getirilen misina ağlara yönelik gerçekleştirdiği denetimlerde 2 bin 500 metre misina ağ ele geçirdi.

Alınan bir ihbarı değerlendiren jandarma asayiş bot timi, gölün Kuşluca ve Akburun mahallesi açıklarında 8 ayrı noktada avlanmada kullanımına yasak getirilen çeşitli göz açıklıklarına sahip misina ağlarla usulsüz avcılık yapıldığını belirledi.

Denetimlerde göl üzerine serilen yasak ağları şamandıraları aracılığıyla belirleyen ekipler, ardından toplayarak tekneye çekti. Ağların bota çekilmesi esnasında takılı vaziyetteki canlı olduğu belirlenen balıklar da tekrar göle salındı.

Jandarma tarafından el konulan ağların yakılarak imha edilmek üzere Beyşehir İlçe Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerine teslim edileceği öğrenildi.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  jandarma

  ,

  Su ürünleri