Beyşehir Gölü'nde su ürünleri denetimleri sürüyor

Beyşehir Gölü'nde su ürünleri denetimleri sürüyor
Beyşehir Gölü'nde su ürünleri denetimleri sürüyor
KONYA (AA)  - Beyşehir Gölü'nde serbest dönemde su ürünlerine yönelik denetim ve kontrollerin sürdüğü bildirildi.İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık...

KONYA (AA)  - Beyşehir Gölü'nde serbest dönemde su ürünlerine yönelik denetim ve kontrollerin sürdüğü bildirildi.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, su ürünleri kontrol ekipleri tarafından su ürünlerinin korunması, istihsali ve kontrolüne yönelik hususlar ile 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu, Su Ürünleri Yönetmeliği ve 3/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Tebliği ve 3/2 Numaralı Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Tebliği'ne göre denetimlerin yürütüldüğü hatırlatıldı.

Açıklamada, 2014 yılının 11 aylık süresince yapılan denetimlerde İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı kontrol ekiplerince avlanmada kullanımı yasak olan toplam 47 bin metre tek kat misina ağ, 1 adet ığrıp ağ ile 2 takım basma ağın ele geçirildiği belirtilerek, şu bilgiler aktarıldı:

"Ağların tamamına el konulmuş, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu'na muhalefet etme suçundan kurumumuz tarafından 18 avcıya toplam 27 bin 190 liralık idari para cezası uygulanmıştır. Su ürünleri denetimlerimiz aralıksız devam etmektedir. Bu denetimlerde, tüm sularda kullanılması yasak olan misina ağların yanı sıra, balık boyları gibi konular üzerinde de hassasiyetle durulmaktadır."