Beyşehir Gölü'nde yasak ağ denetimi

Beyşehir Gölü'nde yasak ağ denetimi
Beyşehir Gölü'nde yasak ağ denetimi
KONYA (AA) - Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı, Beyşehir gölünde, su ürünleri avlanma faaliyetlerine yönelik denetimlerini artırdı.Jandarma Asayiş...

KONYA (AA) - Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı, Beyşehir gölünde, su ürünleri avlanma faaliyetlerine yönelik denetimlerini artırdı.

Jandarma Asayiş Botu Timi, göl üzerinde serbest dönem avlanma faaliyetlerini sıkı takip altına aldı.

Denetimlerde  4,5 ile 7 santimetre arasındaki ağ göz açıklığına sahip misina ağlarla büyüme çağındaki  boy limitlerinin altında yer alan satışı yasak yavru balıkların avlandıkları ortaya çıkarıldı.

Jandarma Asayiş Botu Timi, Beyşehir'e bağlı Yeşildağ, Gölyaka, Çiftlik, Kuşluca ile Hüyük ilçesine bağlı Kıreli ve Tolca mahalleleri açıklarında avlanmak amacıyla göle serili sahipsiz 16 kilometre uzunluğunda misina ağ ele geçirdi. 

Satışı yasak olan 20 kilo levrek ile 25 kilo ağırlığındaki sazan ise Beyşehir Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi yurduna hibe olarak verildi.

Denetimler esnasında kaçak olarak avlandığı iddia edilen 3 balıkçı teknesinin sahibine ise toplam 6 bin 330 liralık idari para cezası uygulandı.

Jandarma timleri, topladıkları yasak ağları imha edilmek üzere İlçe, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.