Beyşehir Gölü'nde "yüzme sezonu" erken açıldı

Beyşehir Gölü'nde "yüzme sezonu" erken açıldı
Beyşehir Gölü'nde "yüzme sezonu" erken açıldı
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, havaların ısınmasıyla birlikte gölde yüzme sezonu açıldı.Beyşehir Gölü'nde hava sıcaklığının artmaya başlamasıyla...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, havaların ısınmasıyla birlikte gölde yüzme sezonu açıldı.

Beyşehir Gölü'nde hava sıcaklığının artmaya başlamasıyla birlikte plajlara gelen gençler, Mayıs ayının ortalarında yüzmenin tadını çıkarmaya başladı. Suyun daha soğuk olduğunu belirterek yüzmeye cesaret edemeyenler ise ayaklarını göl sularına sokarak günün tadını çıkarıyor.

Göl kıyısındaki Karaburun Plajı'na çadır kurarak hafta sonunu geçirmek için Konya'dan geldiklerini belirten Selçuk Üniversitesi öğrencisi Muharrem Akbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada, göl suları henüz yeterince ısınmamış olmasına rağmen dayanamayarak öğrenci arkadaşlarıyla birlikte göle girdiklerini belirtti.

Aynı zamanda piknik ve mesire alanı da olan Karaburun Plajı'nda piknik yapmaya gelen aileler de dikkat çekerken, küçük çocuklarının ise göl kıyılarında suya giyerek kum ve suyla oynadıkları gözlendi.

Karaburun Plajı'nın Genel Müdürü Bülent Keşan ise havaların daha da ısınmasıyla birlikte Beyşehir Gölü kıyılarında doluluk oranının her zaman olduğu gibi daha da yükselmesini beklediklerini söyledi.