Beyşehir Kültür ve Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı

Beyşehir Kültür ve Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı
Beyşehir Kültür ve Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı
KONYA (AA) - Beyşehir Kültür ve Yaşam Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, törende yaptığı...

KONYA (AA) - Beyşehir Kültür ve Yaşam Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, törende yaptığı konuşmada, Beyşehir Kültür ve Yaşam Merkezi'nin, Beyşehir-Konya karayolunun 1. kilometresi, TOKİ konutları yol ayrımında yapılacağını söyledi.

Seçim beyannamesinde sözünü verdikleri yatırımı hayata geçirmek için ilk adımı attıklarını belirten Özaltun, "Merkez aynı zamanda bir yaşam merkezi olacak. TOKİ konutları ile bu bölge artık ilçenin yeni cazibe merkezi haline dönüşecek" dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu ise eserin Beyşehir'e yakışacağını, Kültür ve Yaşam Merkezinin her ilçede bulunması gerektiğini dile getirdi.

Konya'da milli takımın Avrupa şampiyonasına doğrudan katılım hakkı elde ettiği maç sonrası bazı gelişmelerin yaşandığına değinen Babaoğlu, şunları kaydetti:

"Birkaç ferdi hareketi bahane ederek Konya'nın milli duruşunu hazmedemeyenler 'Utan Konya' diye bir bildiriyle ülke genelinde Konya'nın aleyhinde kampanya başlattı. MHP lideri Devlet Bahçeli  de bununla ilgili değerlendirme yaptı. Bahçeli'nin Konya halkının özür dilemesi gerektiğini ifade etmesi, hakikaten Konyalıyı daha çok üzdü. Halbuki sayın Devlet Bahçeli'nin esasen kendisine oy veren MHP'li kardeşlerimizden koalisyona katılmadığı için özür dilemesi gerekirken, Konya'nın milli maçta milli takımımızın ardında durarak ortaya koyduğu o başarıdan dolayı biz özür dileyecekmişiz. Bunu kabul edilemez buluyorum. Devlet Bahçeli'nin bu konuşmasının talihsizlik, dil sürçmesi olduğunu ifade etmesini bekliyorum."

Konuşmaların ardından Kültür ve Yaşam Merkezinin temeli atıldı. 

Programa, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.