Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde altyapı çalışmaları

Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde altyapı çalışmaları
Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde altyapı çalışmaları
KONYA (AA) - Beyşehir Belediyesi besi işletmecilerinin Beyşehir Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgesi'ne taşınabilmesi için yol ve altyapı...

KONYA (AA) - Beyşehir Belediyesi besi işletmecilerinin Beyşehir Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgesi'ne taşınabilmesi için yol ve altyapı çalışmalarına başladı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, 550 bin metrekarelik bir alana sahip olan organize hayvancılık bölgesinin geçtiğimiz günlerde hazine tarafından ihaleye çıkarılmasıyla birlikte bölgede çok büyük bir talep patlaması yaşandığını, tüm parsellerin satıldığını belirtti.

Hayvancılığı geliştirmek üzere tahsis edilen bu bölgenin yollarını açarak, parsalizasyonlarını belli ederek, etrafına tel çekerek vatandaşlara teslim edeceklerini ifade eden Özaltun, kıyı tahkimatının devam ettiği İçerişehir Mahallesi'ndeki besicilerin, çalışmaların tamamlanmasıyla Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgesi'ne taşınacağını kaydetti.

Özaltun, "Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgesi'nde acele etmemizin sebebi şu anda besihanelerin olduğu bölgede kıyı tahkimat çalışmaları durdu; oradaki besicilerimiz 'siz bizim yerimizi hazırlayın biz de hemen taşınalım' dediler. Bu vesileyle besicilerin bulunduğu alanda duran kıyı tahkimat çalışmalarının yeniden başlaması için çamurda, zor şartlar altında çalışmalarımızı başlattık, inşallah en kısa sürede burayı besicilerimizin kullanımına hazır hale getireceğiz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Belediye

  ,

  Tarım