Beyşehir ve Meram "kardeş şehir" oluyor

Beyşehir ve Meram "kardeş şehir" oluyor
Beyşehir ve Meram "kardeş şehir" oluyor
KONYA (AA) - Konya'nın Beyşehir ilçesi ile merkez Meram ilçesinin meclis kararı ile kardeş şehirler olacağı belirtildi.        Meram Belediye Başkanı...

KONYA (AA) - Konya'nın Beyşehir ilçesi ile merkez Meram ilçesinin meclis kararı ile kardeş şehirler olacağı belirtildi. 
       Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, beraberinde Başkan yardımcılarıyla birlikte Beyşehir'e gelerek Belediye Başkanı Murat Özaltun'u ziyaret etti.

Ziyarette, her iki başkan karşılıklı görüş alışverişinde bulunurken, Belediye olarak gerçekleştirdikleri çalışmaları ele aldı. Daha sonra Başkan Özaltun ve Başkan yardımcıları ile birlikte Beyşehir Gölü'nde yat gezisi yapan Başkan Toru, gazetecilere ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
       Beyşehir'de turizm potansiyelini artırma noktasında çok ciddi adımlar atıldığını dile getiren Başkan Toru, şunları kaydetti:

"Daha öncede Belediye Başkanımız Murat Özaltun Bey bizi bu güzel ilçeye davet etmişti. Bizler de hafta sonu münasebeti ile kendisini ziyaret ettik. Başkanımızdan Beyşehir ile ilgili bilgiler de aldık, kendisinin Beyşehir için çok ciddi adımlar attığını da öğrendik. Gerek su sistemleri noktasında gerekse Beyşehir'in turizm potansiyelini artırma noktasında çok ciddi adımları var; bunları tebrik ediyoruz ve destekliyoruz. Biz de Meram Belediyesi kardeş şehir olarak her zaman istişare etmeye ve destek vermeye hazır olduğumuzu buradan belirtmek isterim."

Başkan Fatma Toru ve Başkan yardımcılarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, önümüzdeki günlerde alınacak meclis kararıyla Meram ile Beyşehir'in kardeş şehir olarak ilan edileceğini söyledi.
        Özaltun, Beyşehir'in doğal güzelliklerini göstermek, aynı zamanda belediye çalışmalarıyla alakalı görüş alışverişinde bulunmak adına Meram Belediye Başkanımız Fatma Toru'yu ilçeye davet ettiklerini vurgulayarak, "Kendilerini Beyşehir'de ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum. Kentsel dönüşüm konusunda başarılı çalışmalar yürüten Meram Belediye Başkanımız ve ekibiyle Esentepe Mahallemizde yapacağımız kentsel dönüşüm planlamasında fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah önümüzdeki günlerde Meram Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi'nin kardeş şehir olmasını meclis kararı ile ilan edeceğiz. Bilgi ve tecrübe paylaşımlarımız devam edecek; ortak akıl çerçevesinde beraberlik içerisinde bölgemize en iyi hizmeti vermenin gayretinde olacağız" dedi.