Beyşehir Ziraat Odası'nda devir teslim töreni

Beyşehir Ziraat Odası'nda devir teslim töreni
Beyşehir Ziraat Odası'nda devir teslim töreni
KONYA (AA) - Beyşehir Ziraat Odası Başkanlığı'nda görev devir teslimi töreni gerçekleştirildi.Hafta sonu yapılan Genel Kurul'da oda başkanlığına...

KONYA (AA) - Beyşehir Ziraat Odası Başkanlığı'nda görev devir teslimi töreni gerçekleştirildi.

Hafta sonu yapılan Genel Kurul'da oda başkanlığına seçilen Mustafa Ağralı, bayrağı oda başkanlığına veda eden Adem Metli'den devraldı. Metli, makam koltuğunu Ağralı'ya teslim ederken, yeni görevinde başarı dileğinde bulundu.

Devir teslim töreninde konuşan Metli, görevini huzurlu olarak yeni arkadaşlarına devretmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, "Mevlam sizleri mahçup etmesin. Allah'ım hayırlı etsin. Benden Allahaısmarladık" dedi.

Beyşehir çiftçisine hakkını helal ettiğini ifade eden Metli, görevi devrettiği Ağralı'ya hitaben, "Ne zaman istediniz, ben bu çiftçinin ve sizlerin emrinizdeyim. Allah'ın izniyle geçen defa da bana oy vermeyenleri hep kucaklamışsam, bunu ispatladımsa bu aynen devam edecek. Çiftçimizin tercihi buysa diyecek bir şey olamaz. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.

Beyşehir Ziraat Odası Başkanlığı koltuğunu devralan yeni başkan Mustafa Ağralı ise bugüne kadar odaya yaptığı hizmetlerden ötürü Metli'ye teşekkür etti. Metli'ye bundan sonraki hayatında uzun ömürler dileyen Ağralı, "İnşallah irtibatımızı koparmayacağız. Sizi her zaman, her konuda beklerim. İnşallah, Beyşehir'imize, odamıza,çiftçimize bereketli bir dönem olur" dedi.

Çiftçiye en iyi şekilde hizmet edeceğine inandığını, kendisinin de yıllardır çiftçilikle uğraştığını vurgulayan Ağralı, "Bu her zaman, esastır, bir kuraldır. Kurumlar daimdir, yüceltmek, geliştirmek ise bizim boynumuzun borcudur. Bunun bilinci içerisinde aday olduk. Nasip bizden yanaymış, inşallah Allah utandırmaz" diye konuştu.

Ağralı, yöre çiftçisine de seslenirken, kendisine ve ekibine güvenilmesini istedi. Oy veren vermeyen herkesin oda başkanı olduğunu vurgulayan Ağralı, "Oy veren vermeyen hepsi bizim kardeşimizdir. Bizde hiçbir zaman kırgınlık olmayacak, burada üç aday yarıştık, demek ki nasip ve şans bizden yanaymış" dedi.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Aday

  ,

  Ziraat

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  şans

  ,

  oy

  ,

  hizmet

  ,

  hafta sonu