Beyşehir'de ağaçlandırma çalışmaları

Beyşehir'de ağaçlandırma çalışmaları
Beyşehir'de ağaçlandırma çalışmaları
KONYA (AA) - Beyşehir'e bağlı Akburun Mahallesi'nde yürütülen ağaçlandırma çalışmaları ile yerleşim merkezinin yakın gelecekte daha yeşil bir...

KONYA (AA) - Beyşehir'e bağlı Akburun Mahallesi'nde yürütülen ağaçlandırma çalışmaları ile yerleşim merkezinin yakın gelecekte daha yeşil bir görünüme kavuşması hedefleniyor.

Beyşehir Belediyesi ve Akburun Mahallesi Muhtarlığı işbirliği ile gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında yerleşim merkezinde bin 500 fidan toprakla buluşturuldu. 

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, İlçe Belediyesi'ne bağlı geçmişte 12 mahalle bulunurken, yeni büyükşehir belediyesi yasası ile birlikte 55 dış mahallenin daha sorumluluk alanlarına dahil edildiğini belirterek, "Beyşehir'imizin tüm mahallelerine Belediye olarak hizmet vermenin gayretini gösteriyoruz. Beyşehir merkezdeki mahallelerimiz gibi beldeden ve köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerimiz de hizmetlerin en güzelini hak ediyor. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerimizden bir tanesi de Akburun Mahallesi. Bu bölgemize de hizmet götürebilme adına çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

Akburun Mahallesi Muhtarı Erol Öksüz ise Beyşehir Belediyesi ve Akburun Muhtarlığı olarak yerleşim merkezinde mezarlık, mahalle girişi ve yol kenarlarında çok sayıda orman fidanının dikiminin gerçekleştirildiğini bildirdi.