Beyşehir'de "ailede sevgi" konulu konferan

Beyşehir'de "ailede sevgi" konulu konferan
Beyşehir'de "ailede sevgi" konulu konferan
KONYA (AA) -  Beyşehir ilçesinde, 'Ailede Sevgi' konulu konferans düzenlendi. Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi tarafından, Belediye...

KONYA (AA) -  Beyşehir ilçesinde, 'Ailede Sevgi' konulu konferans düzenlendi. 

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi tarafından,  Belediye düğün salonunda medeniyet okulu projesi kapsamında verilen konferansa eğitimci yazar Sema Maraşlı, konuşmacı olarak katıldı.

Maraşlı, burada yaptığı konuşmada,   aile değerlerinin sarsılmaması ve deforme olmaması için sevgi ve saygının en önemli değer olarak ön plana çıktığını vurguladı.

Erkek ile kadının görevlerini anlatan Maraşlı, konuşmasında topluma faydalı çocuk yetiştirme ve günümüzdeki aile problemlerine değindi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise eğitime çok önem verdiklerini, birçok projeye imza attıklarını vurguladı.

Ailenin toplumun bütünleşmesini sağlayan, aynı zamanda toplumu geleceğe taşıyan en küçük ancak en etkili kurum olduğunu ifade eden Özaltun, "Ailede sevgi tüm toplumu etkileyen çok önemli bir konu.  Fedakarlığı, paylaşmayı, merhameti manevi değerleri unutan kimseler, evi bir sevgi yuvasına çevirebilir mi? Bu yüzden bizi biz yapan değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kalmalı çocuklarımıza da aynı bilinci aşılamalıyız" diye konuştu.