Beyşehir'de Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım kampanyası

Beyşehir'de Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım kampanyası
Beyşehir'de Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım kampanyası
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.Beyşehir Belediyesi öncülüğünde, İlçe...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.

Beyşehir Belediyesi öncülüğünde, İlçe Kaymakamlığı'nın desteğiyle Beyşehir'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım ulaştırmak için başlatılan kampanya, 9 gün boyunca devam edecek.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Atatürk Caddesi'ndeki eski belediye binasının zemin katında oluşturulan kabul merkezinde yardım kampanyasının başlaması münasebetiyle yaptığı açıklamada, çok önemli ve hayırlı bir iş için buluştuklarını söyledi.

Her zaman olduğu gibi bu önemli kampanyada da ilçe halkının yardımsever duygularla hassasiyet göstereceğine inandığını vurgulayan Başıbüyük, "Bu kampanyayı düzenleyen sivil toplum kuruluşlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, belediyemize teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Murat Özaltun da dünyanın birçok yerinde zulüm gören Müslümanlara son olarak Suriye sınırında yaşayan Bayırbucak Türkmenleri'nin eklendiğini ifade etti.

Türkmenler'in yaşadığı yerlerin çok stratejik bir noktada olduğunu vurgulayan Özaltun, bundan dolayı da baskı altında tutulup zulüm gördüklerine değinerek, "Oradaki kardeşlerimiz eziyet çekerken, bizlerin burada rahat olması düşünülemez" diye konuştu.

Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül, Türkmenlerin Suriye'de çok zor durumda olduğuna dikkati çekti.

Bölgede kış şartlarının başladığını ve yaşamın zorlaştığını anlatan Gül, "Bir taraftan da Rusya ve Esed zulmü ile mücadele ediyorlar. Biz de Beyşehir'deki sivil toplum kuruluşları olarak Belediyemiz ve Kaymakamlığımızın iştiraki ile oradaki kardeşlerimiz için yardım kampanyası düzenledik" ifadelerini kullandı.