Beyşehir'de Çarşamba Kanalı'nda temizlik

Beyşehir'de Çarşamba Kanalı'nda temizlik
Beyşehir'de Çarşamba Kanalı'nda temizlik
KONYA (AA) - Beyşehir'de Çarşamba Kanalı olarak bilinen Beyşehir-Suğla-Apa (BSA) kanalında Beyşehir Belediyesi temizlik çalışmalarına...

KONYA (AA) - Beyşehir'de Çarşamba Kanalı olarak bilinen Beyşehir-Suğla-Apa (BSA) kanalında Beyşehir Belediyesi temizlik çalışmalarına başladı.

Beyşehir Gölü'nden Konya Ovasına su taşıyan Çarşamba Kanalında, kapakların kapalı olması nedeniyle vatandaşların attığı çöpler görüntü kirliliği oluşturmaya başladı. Harekete geçen Belediye ekipleri, vinç yardımı ile kanala bir kepçe indirdi ve temizlik çalışmaları başladı.

Temizlik sırasında incelemeye gelen Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir kanalının kıymetinin bilinmediğini bildirdi.

Küçüğünden büyüğüne kadar bütün vatandaşların bilinçsizce kanala yabancı maddeler atarak buradaki güzelliği kirlettiğini ifade eden Özaltun, "Onun için biz de bugün kanal temizliğini yerinde görmek, kontrol etmek için burada bulunmaktayız" dedi.

Kepçe'nin yanında, belediyenin temizlik görevlileri de kanala indi ve uzun süre devam eden temizlik çalışmasının ardından toplanan çöpler kamyonla çöp toplama merkezine götürüldü.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  ,

  çarşamba