Beyşehir'de çevre düzenleme planı bilgilendirme toplantısı

Beyşehir'de çevre düzenleme planı bilgilendirme toplantısı
Beyşehir'de çevre düzenleme planı bilgilendirme toplantısı
KONYA (AA) - Beyşehir'de, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenleme planı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.Beyşehir...

KONYA (AA) - Beyşehir'de, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenleme planı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Beyşehir Belediyesi'nde düzenlenen toplantıya, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Konya Büyükşehir Belediyesi  İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Nurullah Osmanlı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, meclis üyeleri, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, çevre planı düzenleme planı bilgilendirme toplantısının talepleri doğrultusunda daha geniş bir katılımla ikinci kez düzenlendiğini belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Toplantıda sunumunu gerçekleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Nurullah Osmanlı ise çevre düzeni planlarının Konya'nın ilçeleriyle birlikte geleceğinin planlandığı bir çalışma olduğunu belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı çalıştayı projesi hakkında bilgilendirmede bulunmak üzere bir araya geldiklerini vurgulayan Osmanlı, yeni büyükşehir yasasına en hızlı adapte şehrin Konya olduğunu vurgulayarak, "Konya Çevre Düzeni Planı ile 40 bin kilometrekareden fazla olan Konya'nın tamamı üst ölçekli planlanmış olacak. Diğer plan çalışmalarıyla birlikte Konya'nın tamamı geleceğe hazır hale getirilecek. Nazım plan çalışmalarımız daha önce şehir merkezi ile sınırlıydı. Şimdi köyler de tüm mahalleler de planlı hale getirilmiş olacak" dedi.

Osmanlı, toplantıda, Beyşehir özelinde mevzuatlarla ilgili yaşanan bazı sıkıntılara da dikkat çekti.

Beyşehir'de herkesin iyi niyetle bir şeyler yapmak istediğini vurgulayan Osmanlı, ancak kanunlar, mevzuatlar kapsamında Beyşehir için çok özel durumların söz konusu olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Beyşehir'de yaşayan herkesin şunu çok iyi bilmesi gerekiyor, Beyşehirliler olarak işimizi teknik yapacağız, Beyşehir, 'şunu yapın' demeyle olabilecek bir yer değil. Beyşehir özelinde, özellikle turizme yönelik hareketlerin tamamında mutlaka ve mutlaka, 'planınızı yaptınız mı veya şu çalışmalarınız ne oldu?' demek gerekiyor."