Beyşehir'de "Doğruluktan Ayrılma" tiyatro oyunu

Beyşehir'de "Doğruluktan Ayrılma" tiyatro oyunu
Beyşehir'de "Doğruluktan Ayrılma" tiyatro oyunu
KONYA (AA) - Medeniyet Okulu Projesi kapsamında, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen "Doğruluktan...

KONYA (AA) - Medeniyet Okulu Projesi kapsamında, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen "Doğruluktan Ayrılma" konulu tiyatro gösterisi yapıldı.

Kubadabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonundaki tiyatro gösterisi, yaklaşık 500 öğrenci tarafından büyük ilgiyle izlendi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek başta olmak üzere Medeniyet Okulu Projesine destek veren kurum ve kuruluşlara, emeği geçenlere teşekkür eden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, şunları kaydetti:

"Milli ve manevi değerlerimizi öğrencilere, toplumun tüm kesimlerine anlatmayı amaçlayan Medeniyet Okulu Projesi'nin önemini son günlerde yaşanan hadiselere bakarak daha iyi anlıyoruz. Toplumun temelini oluşturan değerlerimizden uzaklaştıkça sorunlarımız daha da büyüyor. Aileleri, toplumu ve dünyayı bir çıkmaza doğru sürüklüyor. Amacımız, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize bizi biz yapan değerlerimizi hatırlatmak ve bunlarla yaşamanın hayatı ne kadar kolaylaştırdığını göstermektir."

Tiyatro gösterisinden sonra öğrencilere Medeniyet Okulu Projesi kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, medeniyetimizin temel değerlerini konu alan kitap ve dergi dağıtıldı.