Beyşehir'de "Geleceğin Çocukları Nasıl Yetiştirilmeli?" konferansı

Beyşehir'de "Geleceğin Çocukları Nasıl Yetiştirilmeli?" konferansı
Beyşehir'de "Geleceğin Çocukları Nasıl Yetiştirilmeli?" konferansı
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, eğitimci yazar Sait Çamlıca tarafından "Geleceğin Çocukları Nasıl Yetiştirilmeli?" konulu konferans verildi.Beyşehir...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, eğitimci yazar Sait Çamlıca tarafından "Geleceğin Çocukları Nasıl Yetiştirilmeli?" konulu konferans verildi.

Beyşehir Belediyesi Aile Akademisi Projesi kapsamında, Göl Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta, Sait Çamlıca yetişkinlerle bir araya geldi.

Yarının güçlü neslinin yetiştirilmesinde ebeveynlere çok büyük görevler düştüğünü belirten Çamlıca, önemli tavsiyelerde bulundu.

Çevresinde en çok duyduğu yakınmalardan birinin 'bizim zamanımızda gençler böyle değildi' sözünün olduğunu vurgulayan Çamlıca, şunları kaydetti:

"Çocuklar, gençler bizim zamanımızın değildir. Her çocuk kendi zamanının şartlarıyla gelişir ve yaşar. Bugün genç olmak emin olun geçmişten daha zor. Çünkü varlık içerisinde imtihan çok daha zor. 20 yıl öncesinin imkanlarıyla şimdiyi bir tutarsak yaşadığımız zamana yetişemeyiz. 'Çocukları okumayan, çocukları okutamaz' diye çok güzel bir laf var. Çocukları da okuyabilmek, anlayabilmek için zamanı doğru okumalıyız."

Çamlıca, aynı salonda öğrencilere başarı ve motivasyon konusunda seminer de verdi.

Konferansı Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin de izledi.