Beyşehir'de Göl Kitap Fuarı açıldı

Beyşehir'de Göl Kitap Fuarı açıldı
Beyşehir'de Göl Kitap Fuarı açıldı
KONYA (AA) - Beyşehir'de, 1'inci Beyşehir Göl Kitap Fuarı'nın açılışı yapıldı.Beyşehir Gölü kenarındaki festival meydanında Beyşehir Kaymakamlığı,...

KONYA (AA) - Beyşehir'de, 1'inci Beyşehir Göl Kitap Fuarı'nın açılışı yapıldı.

Beyşehir Gölü kenarındaki festival meydanında Beyşehir Kaymakamlığı, Belediye Başkanlıği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beyşehir Ticaret Odası ve Eğitim Center tarafından "Oku ki geliş, anla ki değiş" projesi çerçevesinde bu yıl ilki düzenlenen "Beyşehir Göl Kitap Fuarı" açılışı gerçekleştirildi.

Fuarın açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, 50'nin üzerinde yayınevi ve 20 yazarın, 20 gün boyunca açık kalacak fuarda yer alacağını belirterek, "Hedefimiz, 20 günde Beyşehir'in nüfusu kadar, yani 71 bin kitap okunmasıdır" dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da ilçede yine bir ilkin yaşandığını belirterek, fuarla çok sayıda yazar ve şairin Beyşehir'de hayranlarıyla buluşacağını dile getirdi.

İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ise cehaletin ancak kitap okuyarak yenilebileceğini vurguladı. Başıbüyük, "Sürekli kitap okuyan insan oranı, nüfusumuza göre yüzde 2-3 gibi bir oranda. Bunun gelişmiş ülkelerdeki oranı yüzde 10 ila 20 arasında. İşte bu istatistiki verileri değiştirmek için bu fuar bir fırsattır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilerin sergilediği folklor ve şemsiye gösterisi beğeniyle izlendi. Ardından, kitap fuarının açılışı kurdele kesilerek yapıldı.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  kitap

  ,

  Belediye

  ,

  Fuar

  ,

  ilçe

  ,

  yazar

  ,

  eğitim

  ,

  şemsiye