Beyşehir'de iftar sofrası geleneği sürüyor

Beyşehir'de iftar sofrası geleneği sürüyor
Beyşehir'de iftar sofrası geleneği sürüyor
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, iftar sofrası geleneğinin bu ramazan da süreceği bildirildi.Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, iftar sofrası geleneğinin bu ramazan da süreceği bildirildi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, ramazan ayında iftar yemeği organizasyonunu Göl Feneri Derneği ile sürdüreceklerini söyledi.

Göl kenarındaki festival alanında kurulacak iftar sofrasında vatandaşların orucunu açabileceğini belirten Özaltun, önceki yıllarda olduğu gibi iftar yemeği vermek isteyen esnaf, adamı ve hayırseverlerin belediye veya dernek ile irtibata geçebileceğini dile getirdi.

İftar sofrasının,  ilçe merkezinin yanı sıra bazı mahallelerde de gerçekleştirileceğini ifade eden Özaltun, "Bu yıl, daha önce iftar vermediğimiz farklı mahallelerimizde sofra kurmayı planlıyoruz. Hedefimiz; 4 yılda iftar sofrası kurmadığımız mahallemizin kalmaması. Ayrıca, meclis üyelerimizle, gelir seviyesi düşük, bakıma muhtaç olan ve belediyemizin bu hizmetinden yararlanan vatandaşlarımızı ziyaret ederek, evlerinde kuracağımız iftar sofralarına konuk olmak istiyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  ,

  iftar

  ,

  esnaf