Beyşehir'de Konyaspor Taraftarlar Derneği açıldı

Beyşehir'de Konyaspor Taraftarlar Derneği açıldı
Beyşehir'de Konyaspor Taraftarlar Derneği açıldı
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde Konyaspor Taraftarlar Derneği açılışı gerçekleştirildi.Derneğin açılışına Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan ve 2....

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde Konyaspor Taraftarlar Derneği açılışı gerçekleştirildi.

Derneğin açılışına Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan ve 2. Başkan Fatih Yılmaz ile futbolculardan Uğur İnceman ve Gabriel Torje de katıldı. 

Torku Konyaspor Kuilübü Başkanı Ahmet Şan, açılışta,  Konya dışından ilk defa bir taraftar derneği açılmasının kendilerini çok sevindirdiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konya adını ulusal ve uluslararası alanda duyurmak için yola çıktıklarını anlatan Şan, şunları kaydetti:

"Tabi çok kolay olmadı, bu kulüp 2011'de geldiğimizde transfer yasağı vardı, kapısına kilit vurulmak üzereydi. Çok zor şartlar altında kulübü devraldık. Bu arkadaşlarımızın da gayretiyle süper lige tekrar çıktık. İkinci sezonumuz bu, tabi katedilecek daha çok mesafe var. Bugün hem kurumsallaşma, hem de kulubümüze gelir getirici faaliyetler adına birçok çalışmalar içerisindeyiz."

Beyşehir Konyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Mutlu Korkmaz, Konya ilçelerinde en çok seyirciye sahip olan Beyşehir'de yoğun ilgiden dolayı taraftarlar olarak dernek kurma kararı aldıklarını belirterek, "İlk kez Konya'nın bir ilçesinde Konyaspor Taraftarlar Derneği'ni Beyşehir'imizde kurduk" dedi.

Torku Konyasporlu futbolculardan Uğur İnceman da açılışta güzel bir coşku ve sevgi seli olduğunu görmenin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. İnceman, bu sevgiye layık olmaya çalışacaklarını, bu desteğin devam etmesi halinde önümüzdeki yıl daha başarılı bir sezon geçirip, daha güzel bir Konyaspor izlettirmek istediklerini söyledi.

Torje de Beyşehir'deki Konyaspor taraftarları arasında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Sizin desteğinize her maçta ihtiyacımız var. Sizin bu desteğinizle birlikte inşallah Avrupa 'ya gitmeyi başaracağız" dedi.

Konuşmaların ardından derneğin açılışı protokol üyeleri tarafından kurdela kesilerek açıldı. 

Ardından, özel olarak yaptırılan "Torku Konyaspor" yazılı yaş pasta Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Belediye Başkanı Murat Özaltun, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Konyasporlu yönetici ve futbolcular tarafından kesildi.

Beyşehirli taraftarlar, futbolculara yeşil beyaz forma imzalatırken, birlikte fotoğraflar çektirdi.