Beyşehir'de Kur'an kursu öğrencileri bisikletle ödüllendirildi

Beyşehir'de Kur'an kursu öğrencileri bisikletle ödüllendirildi
Beyşehir'de Kur'an kursu öğrencileri bisikletle ödüllendirildi
KONYA (A) - Beyşehir'de başarılı Kur'an kursu öğrencileri, belediye tarafından bisikletle ödüllendirildi.İlçe Müftülüğü tarafından açılan Esentepe...

KONYA (A) - Beyşehir'de başarılı Kur'an kursu öğrencileri, belediye tarafından bisikletle ödüllendirildi.

İlçe Müftülüğü tarafından açılan Esentepe Kuba Cami Yaz Kur'an Kursu'nun tamamlanması sonrasında gerçekleştirilen Esma-ül Hüsna'yı Ezbere Okuma Yarışması'nda başarı gösteren Kur'an kursu öğrencilerine, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun tarafından bisiklet hediye edildi.

Belediye binası önünde gerçekleştirilen ödül törenine, Belediye Başkanı Özaltun, Esentepe Mahallesi Muhtarı Faruk Koçer, din görevlileri ile öğrenciler katıldı.

Özaltun, yaptığı konuşmada, öğrenciler için geçtiğimiz günlerde gölde tekne turu düzenlediklerini hatırlatarak, "Tekne turunun yanı sıra, başarılı öğrencilerimize farklı hediyeler vermeye devam ediyoruz. Bugün de 5 öğrencimizi bisikletle ödüllendiriyoruz" dedi.

Esma-ül Hüsna'yı Ezbere Okuma Yarışması'nda başarılı olan öğrencilere bisiklet sözü verdiklerini anlatan Özaltun, "Bugün bu sözümüzü yerine getiriyoruz. Gerek eğitim alanında gerekse spor branşlarında başarılı olan çocuklarımıza hediye vermeye devam edeceğiz. Hem onları motive edeceğiz hem de daha başarılı olmalarının önünü açmış olacağız" diye konuştu.

Terör olaylarında şehit düşen güvenlik güçleri için de törene katılan din görevlileri tarafından dua okundu. Ardından öğrencilere bisikletleri verildi.