Beyşehir'de kurban bayramı hazırlıkları

Beyşehir'de kurban bayramı hazırlıkları
Beyşehir'de kurban bayramı hazırlıkları
KONYA (AA) -  Beyşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nın birinci günü kurban atıklarının konulabilmesi için poşet dağıtma uygulamasını bu yıl da...

KONYA (AA) -  Beyşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nın birinci günü kurban atıklarının konulabilmesi için poşet dağıtma uygulamasını bu yıl da sürdürecek. 

Beyşehir'de kurban kesim yerleri bayram öncesi oluşturulan ve toplanan Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlendi. Buna göre, Beyşehir Belediyesi Cumartesi Pazarı kesim alanı, Beyşehir Belediyesi İtfaiye kesim alanı, Beyşehir Abazlar Et Kombinası, Doğanbey Mahallesi Mezbahası, Doğanbey Besler Kooperatifi  Beyşehir'de kurban kesim alanları olarak belirlendi.

Komisyon kararı uyarınca, çevre ve insan sağlığı açısından kurban atıklarının çöp varillerine atılmaması, kanalizasyon kanallarına dökülmemesi, açıkta bırakılmaması istenirken, bu konuda Belediye ekiplerinin dağıtımını yapacağı ya da vatandaşların kendilerinin temin edeceği poşet ve torbalara bu atıkların konulması ve temizlik hususunda azami gayretin sarf edilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin bayram öncesinde gıda üretimi ve satışı yapan işletmeler üzerinde denetimlerini sıklaştırdığını belirtti.

Kurban bayramı öncesinde ve kurban bayramı günlerinde yaşanabilecek hayvan kaçışlarına karşı bu yıl da yakalama timinin görev başında olacağını vurgulayan Özaltun, nöbet sistemiyle 24 saat boyunca görevinin başında olacak Zabıta ekiplerine, Alo Zabıta hattından ulaşılabileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı temizlik ekiplerimiz de bayram süresince mesai yapacak. Çöp konteynırlarındaki çöpler bayram günlerinde de her gün alınarak çöp toplama alanına nakli işlemleri gerçekleştirilecek. Bayram öncesi ve bayram süresince görev alacak personelimiz, vatandaşlarımızın bayramı rahat ve güvenli geçirmeleri için çalışacak ve  tatil süresince Zabıta, Temizlik ve cenaze hizmetlerinin yanı sıra Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, 24 saat mesai esasına dayalı çalışarak vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları için görevinin başında olacak. Vatandaşlarımız, alınan tedbirlere  rağmen  karşılaşabilecekleri sıkıntı, istek ve şikayetleri Alo Zabıta 512 38 66 numaralı telefon  hattına  bildirmelerini istiyoruz. Yardımlaşma geleneğimizi en güzel şekilde yeniden yaşayacağımız, birlik ve beraberlik anlayışı içinde huzurlu bir bayram diliyorum."