Beyşehir'de muhtarlar ilçe protokolü ile iftarda buluştu

Beyşehir'de muhtarlar ilçe protokolü ile iftarda buluştu
Beyşehir'de muhtarlar ilçe protokolü ile iftarda buluştu
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde çeşitli mahallelerde görev yapan muhtarlar, ilçe protokolü ile iftar sofrasında bir araya geldi.Birlik Muhtarlar...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde çeşitli mahallelerde görev yapan muhtarlar, ilçe protokolü ile iftar sofrasında bir araya geldi.

Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer, derneği olarak bu ramazan ayında ilkini gerçekleştirdikleri iftar yemeği programlarını geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ise ramazan ayının manevi duyguların kabardığı, insanların hayır işlemek için birbiriyle adeta yarıştığı bir ay olduğunu dile getirdi.

İhtiyaç sahiplerini bilen ve en çabuk ulaşacak kişilerin muhtarlar olduğunu belirten Başıbüyük, "Olaya bu cihetle yaklaşacağınızdan, bizlere ihtiyacı olan insanları bizlerle buluşturacağınızdan eminim. Bu, aynı zamanda kamu görevidir" dedi. 

 İftara, İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Emniyet Müdür Vekili Sefa Mercan, İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.