Beyşehir'de "polis-çocuk el ele" projesi

Beyşehir'de "polis-çocuk el ele" projesi
Beyşehir'de "polis-çocuk el ele" projesi
KONYA (AA) - Beyşehir'de, "polis-çocuk el ele" projesi kapsamında ortaokul 7 ve 8. sınıflarda öğrenim gören öğrencilere "güvenli internet" konulu...

KONYA (AA) - Beyşehir'de, "polis-çocuk el ele" projesi kapsamında ortaokul 7 ve 8. sınıflarda öğrenim gören öğrencilere "güvenli internet" konulu eğitim seminerleri verilmeye başlandı.

Çocukların internet konusunda daha bilinçli bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve internet bağımlılığı, internette karşılaşılabilecek tehlikeler, kredi kartı gerektiren oyunlar ve zararlı oyunlar hakkında bilgilendirmeler yaparak yaşanabilecek mağduriyetlerin engellenmesi amacıyla ilki İhsan Kabadayı Ortaokulu'nda başlatılan eğitim seminerleri zaman içerisinde ilçe merkezindeki diğer okullarda da yaygınlaştırılacak.

Proje ile çocuk ve polis arasında köprü oluşturmak, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğin önemli olduğunun gösterilmesi ve onlarla beraber güzel anlar paylaşılması da amaçlanıyor.

Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği, internette karşılaşılabilecek tehlikeler adlı sunumla çocuklar ile daha iyi iletişim kurabilmek, topluma sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesine sağlamak, polise ve dolayısıyla devlete karşı güven ve ilgilerini artırabilmeyi de hedefliyor. Proje ile gençlerin, internet kullanımı konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi ile 155 polis imdat hattının etkin kullanılması, sosyal yaşam kalitelerinin yükselmesi, toplumdaki güvenlik birimlerine olan güvenin artırılarak toplumun yaşanırlılık seviyesinin yükseltilmesi bekleniyor.

Seminerlerde sunumlar İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri Sefa Mercan ve ilgili birimdeki polis memurları tarafından yapılıyor.