Beyşehir'de tüfek şenliği sona erdi

Beyşehir'de tüfek şenliği sona erdi
Beyşehir'de tüfek şenliği sona erdi
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, bu yıl ilki gerçekleştirilen Huğlu Tüfek Şenliği kapsamında düzenlenen tırap atış müsabakaları sona erdi....

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, bu yıl ilki gerçekleştirilen Huğlu Tüfek Şenliği kapsamında düzenlenen tırap atış müsabakaları sona erdi. Müsabakaların sonunda dereceye giren isimlere Huğlu yapımı birer av tüfeği hediye edildi.

Beyşehir'in Huğlu Mahallesi'nde, Huğlu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 2 gün süreli tırap atış yarışları tamamlandı. Müsabakalara Türkiye 'nin 9 ilinden aralarında milli sporcuların da olduğu 45 sporcu katıldı.

Beyşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne bağlı Huğlu Atış Poligonu'nda gerçekleştirilen yarışlarda 5 seriden oluşan atış müsabakaları gerçekleştirildi, finalde ise dereceye giren isimler belirlendi.

Müsabakalar sonunda büyük erkeklerde Adana bölgesinden Hakan Yüzbaş, genç erkeklerde Antalya bölgesinden Hakan Çavlı, genç bayanlarda ise Antalya bölgesinden Fatma Çavlı birinci geldi. Yarışma sonunda dereceye giren isimlere madalya ve ödülleri şenliğe katılan protokol ve dernek yetkilileri tarafından verildi.