Beyşehir'deki okullarda "Ümit" sahnelendi

Beyşehir'deki okullarda "Ümit" sahnelendi
Beyşehir'deki okullarda "Ümit" sahnelendi
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi'nin çeşitli kurum ve kuruluşlarla birlikte yürüttüğü "Medeniyet Okulu Projesi" kapsamında Beyşehir...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi'nin çeşitli kurum ve kuruluşlarla birlikte yürüttüğü "Medeniyet Okulu Projesi" kapsamında Beyşehir Aşağıesence, TOKİ ve Atatürk ilkokullarında "Ümit" konulu tiyatro oyunu sahne aldı. 

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ve İlçe Milli eğitim Müdürü Musa Konuk, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen tiyatro gösterisini öğrencilerle birlikte izledi. Öğrencilerden büyük alkış alan, ilgiyle izlenen tiyatro gösterisinde öğrencilere "Ümit" kavramı anlatıldı.

Bu tür etkinliklerin çocukların gelişimine büyük katkı sağladığını ifade eden Özaltun, şunları kaydetti:

"Öncelikle Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Yasası kapsamında kasım ayından itibaren her ay okullarımızda medeniyet okulu adı altında tiyatro gösterisi yapılıyor. Çocuklarımıza bizi biz yapan değerler tiyatro gösterileri sayesinde eğlendirirken aktarılmış oluyor. Sergilenen tiyatronun ardından çocuklarımıza verilen dergi ve kitaplarla anlatılmak istenen konu hem görsel hem de yazılı olarak öğretilmiş oluyor. Çocuklarımız bu etkinliklerle oldukça mutlu oluyorlar. Çocuklarımızın mutlu olduğu her projede bizler varız ve var olamaya da devam edeceğiz. Medeniyet Okulu Projesine emek veren herkese teşekkür ediyorum."

Tiyatro gösterisinden sonra öğrencilere Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, "Ümit" konusunun işlendiği dergiler dağıtıldı.