Beyşehir'e emekliler konağı

Beyşehir'e emekliler konağı
Beyşehir'e emekliler konağı
KONYA (AA) - Beyşehir'de yaşayan 50 yaş üzerindekiler ile emeklilerin de yararlanabileceği özel bir mekanı olacak.Beyşehir Belediyesi, Beyşehir'de...

KONYA (AA) - Beyşehir'de yaşayan 50 yaş üzerindekiler ile emeklilerin de yararlanabileceği özel bir mekanı olacak.

Beyşehir Belediyesi, Beyşehir'de yaşayan emekliler ve 50 yaş üzeri vatandaşlardan gelen talep üzerine bir emekli konağı çalışması başlattı. BSA kanalı yanında yer alan ve daha önce avcılar kulübü olarak kullanılan Belediye'ye ait iki katlı yapı, bakım ve onarımdan geçirilerek modern bir emekliler konağı haline dönüştürülüyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışmaları bitmek üzere olan yapının hizmete girmesinin ardından buraya verilecek ismin de kullanıcıları ile yapılacak istişare ve değerlendirmelerin ardından belli olacağını söyledi.

Özaltun, şu bilgileri verdi:

"Burası geçmişte avcılar kulübü olarak kullanılmış ama şu anda atıl vaziyette, kırık dökük ve harabe görüntüsü veren bir bina durumundaydı. Belediye olarak yaklaşık bir ay önce bir çalışma başlattık ve düzenleme yaptık. Şu anda çalışmalar bitmek üzere. Burası bittikten sonra binayı 50 yaş üzeri hemşehrilerimize tahsis edeceğiz. Burasını bir emekliler konağı haline dönüştürüyoruz."


  ETİKETLER:

  Avcılar

  ,

  KONYA

  ,

  YAŞ

  ,

  Belediye

  ,

  Modern

  ,

  emekli

  ,

  BİNA