Beyşehir'in "grup yollarına" neşter

Beyşehir'in "grup yollarına" neşter
Beyşehir'in "grup yollarına" neşter
KONYA (AA) - Beyşehir ilçe merkezini dış mahallelerine bağlayan, "grup yolu" olarak da nitelendirilen güzergahlarda başlatılan çalışmalar devam...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçe merkezini dış mahallelerine bağlayan, "grup yolu" olarak da nitelendirilen güzergahlarda başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Beyşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde, güzergahlarda genişletme, iyileştirme, yol güçlendirme, mukavemet artırma  ve deforme olmuş alanlarda bakım onarım faaliyetleri yürütülüyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışmaların Gökçimen Mahallesi ile grup yolu olarak adlandırılan Esence, Çiçekler, Yazyurdu, Hüseyinler yollarında yürütüldüğünü belirtti.

Çalışmalar kapsamında mevcut yolların 5,5 metreden 12 metreye genişletildiğini, güçlendirme ile deforme olmuş alanlarda ise bakım ve onarım faaliyetleri gerçekleştirildiğini dile getiren Özaltun, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda yürütülen çalışmalarda bu kesimde yol genişletme ve altyapı hazır hazır hale getirilirken, temel malzeme serim ve sıkıştırma çalışması başlamıştır. Grup yolu, asfalt uygulama çalışmasına hazırlanmaktadır. Karaali mahallemizde stabilize olan alanlarda ise temel malzemesi serilerek yol güçlendirme çalışmaları devam etmektedir."