Beyşehirli doğaseverlerden Öğretmenler Günü yürüyüşü

Beyşehirli doğaseverlerden Öğretmenler Günü yürüyüşü
Beyşehirli doğaseverlerden Öğretmenler Günü yürüyüşü
KONYA (AA) - Beyşehirli doğaseverler, Hüyük ilçesinde öğretmenler günü doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirdi.Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği...

KONYA (AA) - Beyşehirli doğaseverler, Hüyük ilçesinde öğretmenler günü doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirdi.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, gazetecilere yaptığı açıklamada, dernek bünyesinde faaliyet gösteren Beyşehir Doğa Yürüyüş Topluluğu tarafından Hüyük Dağları Otuzbirler Yaylası'na Öğretmenler Günü Doğa Yürüyüşü düzenlediklerini bildirdi.

Doğa yürüyüşüne Beyşehir'in yanısıra Konya merkez  ve Hüyük ilçesinden de doğaseverlerin katıldığını belirten Büyükkafalı, şunları kaydetti:

"Ağrı Dağı'nda 1987 yılında kaybettiğimiz Hüyüklü dağcı ve öğretmen Fatih Şireci anısına da bu doğa yürüyüş etkinliğini gerçekleştirdik. Yürüyüşün son bulmasının ardından Hüyük'teki  kabri başında Şireci'yi etkinliğe katılan topluluk üyelerimizle hep birlikte ziyaret ederek dualar ettik. Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediğimiz etkinlikte 2 bin rakımlı Hüyük dağlarına çıktık, bin 600 metre yükseklikteki yaylaya gelen Hüyük Kaymakamımız Bayram Türker de bizlerle birlikte oldu ve bu anlamlı etkinliğe imza attığımız için tebrik etti. Yaylada bizlere yörede balık işleyen bir fabrikamız da sürpriz yaparak, mangal ateşinde pişirilen balıklardan ikram etti. Öğretmenlerimizin bu anlamda günlerini topluluk olarak kutluyoruz."