Beyşehirliler İstanbul'da buluştu

Beyşehirliler İstanbul'da buluştu
Beyşehirliler İstanbul'da buluştu
KONYA (AA) - Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İstanbul'da düzenlenen "Beyşehir ve bölgesi" toplantısına katıldıklarını söyledi.Özaltun,...

KONYA (AA) - Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İstanbul 'da düzenlenen "Beyşehir ve bölgesi" toplantısına katıldıklarını söyledi.

Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul'da faaliyet gösteren Beyşehir, Hüyük, Derebucak Çevresi Kültür ve Yardımlaşma Derneği (BEYHUDER) tarafından organize edilen toplantının İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde yapıldığını ifade etti.

Toplantıya, Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa, BEYHUDER Başkanı Şükrü Karagül, dernek yöneticileri, Beyşehirli bürokratlar ve adamlarının da katıldığını dile getiren Özaltun, şunları kaydetti:

"Toplantıda, bizleri her zaman başarıları ile onurlandıran hemşehrilerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığımızı ifade ettik. Beyşehir, gerek  tarihi dokusu, muhteşem coğrafyası ve stratejik konumu ile her alanda öne çıkan bir şehir. Bundan dolayı konu Beyşehir ve bölgemiz olunca bazı dinamikleri hep birlikte harekete geçirmemizin gerektiğini söyledik. Ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda yükselişe geçmek için bölgemizin değerli bürokratları, iş adamları, sivil toplum kuruluşları, dernekleri, yerel yönetimleri bir arada hareket etmemiz gerektiğini vurguladık."